Data dodania 20.05.2024 - 13:53

W miniony weekend  (17-18.05) zakończyły się tygodniowe obchody Juwenaliów na Politechnice Łódzkiej. Tegoroczne wydarzenie odbywało się w klimacie starożytnego Rzymu pod hasłem "Juwenalia niosą sławę, Polibuda krzyczy AVE!".

W piątek, 17 maja, studenci symbolicznie przejęli władzę od JM Rektora PŁ, prof. Krzysztofa Jóźwika, po czym kolorowy pochód juwenaliowy ruszył w stronę Osiedla Akademickiego, które zamieniło się na ten czas w starożytny Rzym.

Stroje uczestników pochodu podobnie jak scenki przygotowane przez mieszkańców akademików, nawiązywały do klimatu starożytnego Rzymu. W tym roku rywalizację o najlepiej przystrojony akademik wygrał IV DS, drugie miejsce zajął III DS, na trzecim był VIII akademik PŁ.

- Juwenalia w tym roku zostały przygotowane bardzo profesjonalnie. Z pewnością wynika to z ogromnego zaangażowania studentów oraz z doświadczenia organizatorów ubiegłorocznej imprezy.  To były drugie Juwenalia po pandemicznej przerwie przygotowane przez studentki i studentów z Samorządu Studenckiego PŁ. Jestem bardzo zadowolony z organizacji wydarzeń - powiedział prorektor ds. studenckich, dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. uczelni.

Wieczorem, na tyłach hali sportowej przy ul. Skorupki, rozpoczęły się koncerty. Wystąpili: Tymek, Kasperzyk i Miły Pan, a w sobotę (18.05) największa  gwiazda Juwenaliów - zespół Poparzeni Kawą Trzy oraz Young Igi i DJ Hazel.

Juwenalia na PŁ, fot. Klub Fotograficzny

- Wieczorne koncerty były odpowiedzią na potrzeby studentów. Impreza przebiegała spokojnie bez większych incydentów. Pragnę podziękować przewodniczącemu Samorządu Studenckiego PŁ Krzysztofowi Sobieckiemu oraz szefowi Komitetu Organizacji Juwenaliów PŁ 2024 Leonardowi Chwiałkowskiemu-Maricato  za przygotowanie tego największego studenckiego wydarzenia roku - dodał prorektor ds. studenckich, który odpowiadał za całą imprezę na Politechnice Łódzkiej.