Data dodania 28.02.2023 - 13:48

Tegoroczna edycja Konkursu im. prof. W. Krysickiego „W Świecie Matematyki” odbędzie się w Politechnice Łódzkiej 10 marca, w nowej, jednodniowej formule.

- Pierwszy etap konkursu ma charakter testowy. Dwudziestu uczestników z najlepszymi wynikami znajdzie się finale, który obejmuje 5 zadań otwartych, w tym 2 zadania z zakresu matematyki wyższej, o charakterze aplikacyjnym. Ostatecznie, zostanie wyłoniona trójka laureatów, która otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zdobywca 1. miejsca, dodatkowo uzyska tytuł Mathematicus Mega-Mentis czyli matematycznego mega-umysłu - wyjaśnia zasady tegorocznego konkursu, współorganizator wydarzenia - dr Artur Wachowicz z Instytutu Matematyki PŁ i dodaje że wszyscy uczestnicy, i ich opiekunowie otrzymają również pamiątkowe dyplomy.

Wyniki po II etapie konkursu zostaną ogłoszone 17 marca, o godz. 16.00 na stronie www.im.p.lodz.pl w zakładce „konkursy” (konkurs „W Świecie Matematyki”).

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa łódzkiego. - Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja matematyki stosowanej wśród uczniów naszego regionu oraz zachęta do podjęcia studiów na kierunkach ścisłych i technicznych. Konkurs jest też okazją do nawiązania i kontynuacji współpracy między kadrą akademicką, uczniami i nauczycielami - mówi doktor Wachowicz. W tym celu Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ podpisał z szeregiem szkół ponadpodstawowych województwa, umowy dwustronne obejmujące w szczególności wsparcie dydaktyczno-naukowe z zakresu matematyki i fizyki.

Wydarzeniu będą towarzyszyć referaty popularyzujące matematykę stosowaną. Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu jest przewidziane na 31 marca 2023 r.

Plakat XIV konkursu matematycznego w PŁ