Data dodania 31.01.2022 - 08:35

Każdego roku Przegląd Techniczny i Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych organizują plebiscyt o tytuł Złotego Inżyniera. W gronie osób nominowanych za 2021 r. jest dr hab. inż. Anna Masek, prof. na Wydziale Chemicznym PŁ.

Dr hab. inż. Anna Masek pracuje w Instytucie Technologii Polimerów i Barwników Politechniki Łódzkiej. Praca naukowa jest jej pasją. Już od dziecka, od szkoły podstawowej, chciała być chemikiem. Jest specjalistką w zakresie technologii biopolimerów oraz analizy procesów starzenia materiałów. Kieruje zespołem zajmującym się bioinspirowanymi kompozytami polimerowymi. Jej zespół badawczy opatentował całkowicie zielone polimery, które składają się wyłącznie z produktów pochodzenia roślinnego.

Kandydatka z PŁ do tytułu Złotego Inżyniera jest szefową unikalnego w kraju laboratorium do starzenia polimerów. Naukowo zajmuję się technologią polimerów, w szczególności starzeniem i stabilizacją polimerów, recyklingiem polimerów, biopolimerami, włóknami naturalnymi (celulozą) oraz naturalnymi przeciwutleniaczami. Jest ekspertką Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Głos można oddać na stronie internetowej: plebiscyt przegląd-techniczny.pl, gdzie znajduje się pełna lista kandydatów lub listownie, za pomocą kuponu zamieszczonego w „Przeglądzie Technicznym”. Głosujemy do 20 lutego wybierając z jednego adresu JEDNĄ osobę, a następnie potwierdzając otrzymaną informację o oddaniu głosu.