Data dodania 15.11.2023 - 09:11

Już w najbliższy weekend (17-19.11) zaplanowano kolejną edycję akcji Zasmakuj Studiowania w Łodzi.  Podczas spotkania maturzyści dowiedzą się jak zrobić w naszym mieście karierę w branży life science.

Tym razem będziemy gościć na Politechnice Łódzkiej uczniów z klas o profilu biologiczno-chemicznym z Liceum im. Bolesława Prusa w Skierniewicach oraz I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.

Uczniowie odwiedzą Wydział Organizacji i Zarządzania, gdzie m.in. spotkają się w sali firmowej z przedstawicielami firmy Browin. Następnie pojadą na Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności na warsztaty: „Sensoryczna magia w świecie aromatów i barwników spożywczych" oraz "Sekrety rozdzielania związków w laboratorium: chromatografia" lub „Sekrety chromatografii”.

Uczniowie spotkają się z partnerami wydarzenia firmami: Delia Cosmetics, gdzie będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi, zautomatyzowanymi metodami produkcji kosmetyków oraz Proteon Pharmaceuticals - światowym liderem w projektowaniu nowej generacji ekologicznych produktów, służących zrównoważonemu i zdrowemu produkowaniu żywności.

Podczas wizyty w Łodzi, goście będą mogli poznać nie tylko bogatą ofertę akademicką i kulturalną naszego miasta, ale także sprawdzić jak w naszym mieście można zrobić karierę w branży inżynierskiej.