Data dodania 20.05.2021 - 09:56
Kategorie aktualności

W maju ruszyła nowa edycja projektu „Idea Box — pomysły pracowników i studentów na rzecz rozwoju PŁ”. Każdy członek społeczności akademickiej może dokonać zgłoszenia – wystarczy ciekawy pomysł. Termin zgłoszeń dla pracowników upływa 13 czerwca.

Image

- Budżet w bieżącym roku wynosi 70 000 zł. Środki te zostaną przeznaczone na realizację pomysłów ogólnouczelnianych. Podobnie jak w roku ubiegłym, projekt jest finansowany ze środków budżetu zadaniowego uczelni. Założeniem "Idea Box" jest poprawa warunków pracy i studiowania na uczelni - informują pracownicy Działu Rozwoju Uczelni, którzy od początku prowadzą projekt. - W tej edycji budżet został podzielony na dwie pule po 35 000 zł każda, osobno dla pracowników i studentów, podobnie jak proces zgłaszania. Na swoje pomysły będą mogli głosować tylko pracownicy, a studenci na swoje. W tym roku po raz pierwszy zostanie wprowadzona nowa formuła wyboru zwycięskich pomysłów – głosowanie on-line.

Image
Idea Box 2021 - plakat
Plakat do projektu Idea Box 2021

Pracownicy mogą zgłaszać swoje pomysły do 13.06, a do 30.06 będzie można na nie zagłosować. Zgłoszenia studentów będą przyjmowane do 17.10, głosowanie zakończy się 31.10. Wyniki pierwszego etapu poznamy na początku lipca, drugiego na początku listopada. Wybrane pomysły zostaną zrealizowane do końca 2021 roku.

Zwycięskie pomysły z poprzednich lat, to m.in.: umieszczenie kampusów PŁ na mapach GOOGLE STREET VIEW, uruchomienie aplikacji MOBILE ALERT umożliwiającej szybkie zgłaszanie usterek, które wystąpiły na terenie uczelnianych kampusów. Ponadto zostały zainstalowane samoobsługowe stacje naprawy rowerów oraz podświetlane gabloty informacyjne typu CITYLIGHT.

W 2020 roku ze środków „Idea Box” zostały zakupione i zainstalowane na terenie kampusów PŁ czujniki mierzące jakość powietrza AIRLY.  Każdy użytkownik ma możliwość śledzenia pomiarów dzięki mobilnej aplikacji na systemy Android i iOS oraz poprzez platformę internetową. Zakup systemu monitorującego wpisał się w realizowany od kilku lat na PŁ projekt „Smart Campus”, a zbierane dane są wykorzystywane do badań naukowych.
 
Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku również uda się zrealizować kolejne ciekawe pomysły zgłoszone przez społeczność PŁ. Opis projektu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie projektu. W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Działu Rozwoju Uczelni, e-mail: rozwoj@adm.p.lodz.pl, tel. 42 631 29 20.