Data dodania 22.05.2024 - 11:34
Kategorie aktualności

21 maja br. w Łodzi odbyła się gala regionalna XVI edycji Diamentów Forbesa 2024 przyznawanych najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Politechnika Łódzka znalazła się na 13. miejscu w regionie łódzkim, wśród firm z dochodami powyżej 250 milionów złotych.

Image

Rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik otrzymał pamiątkowy dyplom, a także został zaproszony do udziału w panelu dyskusyjnym odbywającym się w czasie Gali. Do debaty o przyszłości polskiego biznesu zasiedli przedsiębiorcy i eksperci. 

Politechnika Łódzka, choć nie jest przedsiębiorstwem sesnsu stricto, ma zdaniem analityków opracowujących ranking Diamenty Forbesa dużą wartość rynkową. Rektor prof. Krzysztof Jóźwik zaznacza

- "Diamenty Forbesa" to potwierdzenie sukcesu i wzrostu gospodarczego , to dowód innowacyjności, a także inspiracja do dalszego rozwoju i współpracy z partnerami. Zgodnie z nazwą rankingu, jest to wyróżnienie bardzo cenne, bowiem buduje prestiż i wiarygodność. "Diamenty Forbesa" otwierają drzwi do współpracy z innymi wyróżnionymi przedsiębiorstwami. To szansa na nawiązanie relacji biznesowych i wymianę doświadczeń, co jest kluczowe w naukowej i edukacyjnej działalności uczelni.

Wyniki rankingu „2024″ opracowano na podstawie danych zebranych przez wywiadownię Dun & Bradstreet Poland. Tegoroczna, rekordowo długa lista przekracza 20 tys. przedsiębiorstw z 10 proc. i większym wzrostem wartości firmy. W przypadku Politechniki Łódzkiej średnia ważona wzrostu wyniosła 42,63 proc.
 

Image
Image