Data dodania 20.06.2022 - 08:24

Politechnika Łódzka z sukcesem transferuje nowatorskie rozwiązania do biznesu oraz inicjuje i wspiera ideę przedsiębiorczości wśród naukowców, doktorantów i studentów. Dobrym przykładem transferu innowacyjnych rozwiązań jest cykl webinariów "Innowacja w Twojej firmie – Brunch z Politechniką Łódzką" przygotowany przy Sekcję Transferu Technologii.

Spotkania online poświęcone są wybranym technologiom opracowanym przez naszych naukowców. Prezentacje są adresowane do przedsiębiorców z różnych branż, w celu nawiązania kontaktów biznesowych, oraz integracji obydwu środowisk.

Przed nami kolejne, już piąte, webinarium branżowe, zaplanowane na 22 czerwca. - Tym razem chcemy przybliżyć przedsiębiorcom uczelnianą ofertę technologiczną dedykowaną producentom urządzeń do obróbki skrawaniem. Zapraszamy wszystkich naukowców zainteresowanych wsparciem komercjalizacji technologii i wynalazków do udziału w kolejnych edycjach naszych spotkań - mówi Grzegorz Kawałek, broker innowacji na PŁ.

Sekcja Transferu Technologii zaprasza wszystkich naukowców zainteresowanych zaprezentowaniem swoich rozwiązań przedstawicielom stosownych branż przemysłu do zgłoszenia chęci udziału w kolejnych edycjach. Zgłoszenia przyjmują: Grzegorz Kawałek (grzegorz.kawalek@p.lodz.pl) tel. 726 340 243 oraz Katarzyna Szulc (katarzyna.szulc.1@p.lodz.pl) tel. 668 559 080.

Do tej pory odbyły się webinaria dla branży opakowaniowej oraz spożywczej i rolniczej, a także dla odlewni stopów żelaza i metali nieżelaznych.