Data dodania 17.10.2022 - 09:29

Politechnika Łódzka z sukcesem transferuje nowatorskie rozwiązania do biznesu oraz inicjuje i wspiera ideę przedsiębiorczości wśród naukowców, doktorantów i studentów. Dobrym przykładem transferu innowacyjnych rozwiązań jest cykl webinariów "Innowacja w Twojej firmie – Brunch z Politechniką Łódzką" przygotowany przy Sekcję Transferu Technologii.

Spotkania online poświęcone są wybranym technologiom opracowanym przez naszych naukowców. Prezentacje są adresowane do przedsiębiorców z różnych branż, w celu nawiązania kontaktów biznesowych oraz integracji obydwu środowisk.

Przed nami kolejne, już piąte, webinarium branżowe, zaplanowane na 25 października (środa). - Tym razem chcemy przybliżyć przedsiębiorcom uczelnianą ofertę technologiczną dedykowaną producentom urządzeń do obróbki skrawaniem - informują organizatorzy.

Podczas spotkania, w godz. 11:00 - 12:30, naukowcy z Politechniki Łódzkiej odpowiedzą m.in. na pytania:

•    Jak z dużej odległości zmierzyć wartość prądu w sieci energetycznej?
  •    Jak wykrywać wycieki gazów z rozległych instalacji?
  •    Jak zajrzeć pod tynk lub farbę bez niszczenia badanego obiektu?
  •    Jak skutecznie monitorować magazynowane ziarno, korytarze kopalniane, instalacje hydrotechniczne, piece, itp.?

Uczestnictwo w spotkaniu prosimy potwierdzić do 24 października przesyłając informacje na e-mail: broker@info.p.lodz.pl. W odpowiedzi prześlemy link. Udział w webinarium jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy wszystkich naukowców zainteresowanych wsparciem komercjalizacji technologii i wynalazków do udziału w kolejnych edycjach naszych spotkań.

Do tej pory na PŁ odbyły się webinaria dla branży opakowaniowej oraz spożywczej i rolniczej, a także dla odlewni stopów żelaza i metali nieżelaznych..