Data dodania 14.09.2021 - 13:24

W nowym odcinku cyklu filmowego "Wokół uczelni" prof. Krzysztof Jóźwik wyjaśnia, jak wyglądają przygotowania do rozpoczynającego się wkrótce roku akademickiego w Politechnice Łódzkiej oraz zaprasza na szereg nadchodzących wydarzeń.

Już w najbliższy piątek, 17 września, odbędzie się uroczystość otwarcia nowego budynku Wydziału Chemicznego "Alchemium - magia chemii jutra". Mieszcząca się w nim nowoczesna aula otrzyma imię prof. Tadeusza Paryjczaka, byłego dziekana Wydziału. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu prof. Kalus Müllen, jeden z najwybitniejszych współczesnych chemików, otrzyma doktorat honoris causa Politechniki Łódzkiej.

Uroczystość inauguracji nowego roku akademickiego odbędzie się 1 października (piątek), w auli. im. prof. Tadeusza Paryjczaka. Cały nadchodzący miesiąc będzie obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, na które gorąco zaprasza rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik.