Data dodania 13.12.2021 - 11:27

Nowy odcinek "Wokół Uczelni" z udziałem rektora PŁ, prof. Krzysztofa Jóźwika, jest podsumowaniem mijającego, ostatniego kwartału 2021 roku.

Pomimo trudnej, epidemicznej sytuacji na Politechnice Łódzkiej odbyło się wiele ważnych wydarzeń, często w formie hybrydowej, o których w materiale filmowych opowiada prof. K. Jóźwik. Władze Uczelni podpisały kilka umów z partnerami biznesowymi z kraju i zagranicy. Rozpoczęliśmy realizację nowych projektów, które wpływają na dalszy innowacyjny rozwój Politechniki Łódzkiej.

Naukowcy i studenci PŁ zostali laureatami wielu konkursów, również międzynarodowych i zdobyli szereg nagród
i wyróżnień. Politechnika Łódzka została członkiem europejskiego konsorcjum skupiającego innowacyjne uczelnie. Jako jedyna uczelnia z Polski dołączyła do elitarnej sieci the European Consortium of Innovative Universities.