Data dodania 22.12.2023 - 09:50

Naukowcy PŁ z Voxel Research Lab z Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych świętują kolejny triumf.  Zdobyli 400 tys. euro dofinansowania w ramach konkursu Erasmus+ Cooperation Partnerships for Higher Education.

Ich projekt "XR escape room - soft skills training for the modern learner" otrzymał 90 punktów na 100 możliwych i uplasował się w gronie zaledwie 5 zgłoszeń, w swojej kategorii, zakwalifikowanych do finansowania w Polsce. Będzie realizowany wspólnie z włoskim uniwersytetem w Trento, estońskim uniwersytetem w Tartu, bośniackim uniwersytetem z Sarajewa i polskim partnerem technologicznym MISSIONONE. Koordynatorem projektu jest Politechnika Łódzka.

- Rozpoczynamy fascynującą podróż w dziedzinę "XR escape room", chcemy kształcić nowych uczestników zajęć w zakresie miękkich umiejętności. To już kolejny projekt europejski prowadzony pod skrzydłami dr inż. Doroty Kamińskiej. Dziękujemy za wsparcie i entuzjazm - poinformował  dr inż. Grzegorz Zwoliński, członek zespołu działającego na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.