Data dodania 28.03.2022 - 12:56

Po raz czwarty na Politechnice Łódzkiej odbędzie się Konferencja Zastosowań Matematyki - MathUp, organizowana przez studentów pod opieką wykładowców z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki (CMF). W tym roku zapraszamy na wydarzenie online, 5 i 6 kwietnia w godz. 16.00 -18.00, transmisja na kanale Youtube MathUp.

- Konferencja ma na celu zaprezentowanie różnorodnych zastosowań matematyki w nauce, technice, sztuce i życiu codziennym, przygotowana przez starszych studentów swoim młodszym kolegom. Wystąpią studenci Politechnik: Łódzkiej, Krakowskiej, Gdańskiej, Warszawskiej, AGH i Uniwersytetu Wrocławskiego - informuje dr Gertruda Gwóźdź- Łukawska, adiunkt w CMF, współorganizatorka wydarzenia.

Wydarzenie zapowiada się bardzo ciekawie. Prezentujemy tylko kilka z tematów studenckich wystąpień, aby pokazać bardzo szerokie spektrum zastosowania matematyki: Matematyk na tropie fałszerzy dzieł sztuki; Graj z głową, wybieraj racjonalnie – paradoks hazardzisty; Matematyka a polityka; Matematyczny model dynamiki psychoterapii, czyli czy da się przewidzieć nasz stan emocjonalny?, czy Kryminał z równaniami w tle.

Na zakończenie konferencji odbędą się głosowania na najlepsze referaty. Zwycięzca otrzyma Puchar Dziekana Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Pozostali referujący, a także aktywni uczestnicy, będą mieli szansę na zdobycie różnego rodzaju gadżetów i nagród od Politechniki Łódzkiej oraz firm zewnętrznych, sponsorów wydarzenia.

Link do wydarzenia: Hasło – mathup
Szczegółowe informacje na Facebooku.