Data dodania 13.05.2024 - 10:21

Poznaliśmy nazwiska laureatów oraz osób wyróżnionych w konkursach o Nagrody Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej. Podczas jubileuszowych uroczystości, 24 maja na posiedzeniu Senatu, zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymają statuetki oraz dyplomy.

Laureatem konkursu o nagrodę dla najlepiej cytowanej autorki/cytowanego autora w 2024 roku został dr hab. inż. Paweł Rózga, prof. PŁ, reprezentujący dyscyplinę naukową automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne. Otrzymuje on nagrodę w wysokości 25 000 PLN.

W konkursie o nagrodę dla autorki/autora najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2023 roku laureatką została dr hab. inż. Aneta Poniszewska-Marańda, prof. PŁ, reprezentująca dyscyplinę informatyka techniczna i telekomunikacja. Otrzymuje ona nagrodę w wysokości 25 000 PLN.

Laureatką konkursu o nagrodę dla najmłodszej pierwszej autorki/ najmłodszego pierwszego autora publikacji naukowej w 2023 roku została Anna Walczak studentka z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Wartość nagrody to 10 000 PLN.

Konkurs dla najlepiej publikującej doktorantki/publikującego doktoranta w 2023 roku wygrała mgr inż. Julia Dominiak reprezentująca dyscyplinę informatyka techniczna i telekomunikacja. Otrzymuje ona nagrodę w wysokości 10 000 PLN.

Nagroda za najbardziej wartościowe wdrożenie w 2023 roku przyznana została Instytutowi Maszyn Przepływowych na Wydziale Mechanicznym oraz Katedrze Inżynierii Środowiska z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Wartość nagrody to 40 000 PLN.

Jednocześnie przyznano również wyróżnienia w poszczególnych dyscyplinach naukowych.

W konkursie o nagrodę dla najlepiej cytowanej autorki/cytowanego autora w 2024 roku wyróżnienia w poszczególnych dyscyplinach otrzymali:

• w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport – prof. dr hab. inż. Dariusz Gawin
  • w dyscyplinie inżynieria materiałowa – prof. dr hab. inż. Marek Kozicki
  • w dyscyplinie matematyka – dr hab. inż. Szymon Głąb, prof. PŁ
  • w dyscyplinie nauki chemiczne – dr hab. inż. Anna Masek, prof. PŁ
  • w dyscyplinie nauki fizyczne – prof. dr hab. inż. Katarzyna Pernal
  • w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości – dr hab. Małgorzata Koszewska, prof. PŁ
  • w dyscyplinie technologia żywności i żywienia – dr inż. Aleksandra Twarda-Cłapa

W konkursie o nagrodę dla autorki/autora najlepszych publikacji naukowych wydanych w 2023 roku wyróżnienia otrzymali:

• w dyscyplinie automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne – prof. dr hab. inż. Witold Respondek
  • w dyscyplinie inżynieria chemiczna – dr hab. Adriana Nowak, prof. PŁ
  • w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport – prof. dr hab. inż. Marcin Kamiński
  • w dyscyplinie inżynieria materiałowa – prof. dr hab. inż. Marek Kozicki
  • w dyscyplinie inżynieria mechaniczna - prof. dr hab. inż. Leszek Podsędkowski
  • w dyscyplinie matematyka – dr Michał Boczek
  • w dyscyplinie nauki chemiczne – dr hab. Vignesh Kumaravel
  • w dyscyplinie nauki fizyczne – prof. dr hab. inż. Katarzyna Pernal
  • w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości – dr Konrad Kulikowski
  • w dyscyplinie technologia żywności i żywienia – dr hab. inż. Katarzyna Grzelak - Błaszczyk

W konkursie o nagrodę dla najlepiej publikującej doktorantki/ publikującego doktoranta w 2023 roku wyróżnienia otrzymali:

• w dyscyplinie architektura i urbanistyka – mgr inż. arch. Marta Piórkowska
  • w dyscyplinie inżynieria chemiczna – mgr inż. Ewelina Sobolewska
  • w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport – mgr inż. Kalina Materak
  • w dyscyplinie inżynieria materiałowa – mgr inż. Paulina Szablewska
  • w dyscyplinie inżynieria mechaniczna – dr inż. Filip Kaźmierczyk
  • w dyscyplinie matematyka – mgr Tomasz Józefiak
  • w dyscyplinie nauki chemiczne – mgr inż. Beata Rurarz
  • w dyscyplinie nauki fizyczne – mgr inż. Michał Szmigielski
  • w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości – ex aequo mgr inż. Natalia Wileńska oraz mgr inż. Paula Twardowska.

Prof. Krzysztof Jóźwik bardzo dziękuje za wszystkie konkursowe zgłoszenia i serdecznie gratuluje wszystkim Laureatom.