Data dodania 30.09.2022 - 10:35

Znamy wyniki konkursu na najlepszą pracę magisterską w roku akademickim 2021/2022 w Politechnice Łódzkiej, organizowanego przez Łódzką Radę Federacji FSNT-NOT.

Komisja konkursowa, pod kierunkiem dra inż. Adama Rylskiego, główną nagrodę przyznała mgr inż. Katarzynie Zielińskiej z Wydziału Chemicznego za pracę "Opracowanie metody analizy chromatograficznej wybranych składników wina Cabernet Sauvignon i wykazanie możliwości jej zastosowania w badaniach kryminalistycznych". Promotor - dr hab. inż. Izabela Witońska, prof. PŁ, promotor pomocniczy - dr inż. Michał Binczarski.

Laureatka konkursu opracowała metody przygotowania próbek win Cabernet Sauvignon do analizy pozwalającej na autentykację win pod względem szczepu winogron użytego do produkcji wina i miejsca wytworzenia. Przeprowadzone badania win nieznanych wskazują na wysoki potencjał opracowanych metod, szczególnie w badaniach kryminalistycznych.

Ponadto komisja postanowiła wyróżnić dwie prace:

• mgr inż. Katarzyny Kowalczyk z Wydziału Mechanicznego "Wpływ rozwinięcia poliaktydu na jego właściwości fizykochemiczne i biologiczne". Promotor - dr hab. inż. Anna Sobczyk-Guzenda, prof. PŁ, promotor pomocniczy - mgr inż. Małgorzata Suwalska.
  • mgr inż. Aleksandry Bednarek z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki "Opracowanie hybrydowego rusztowania z materiału hydrożelowego alginiano-żelatynowego połączonego z wydrukiem 3D wykonanym z poliprolaktonu do zastosowań w inżynierii tkanki kostnej". Promotor - dr hab. inż. Dorota Bociąga, prof. PŁ, promotor pomocniczy - mgr inż. Karolina Rosińska.

Nagrody zostaną wręczone podczas inauguracji nowego roku akademickiego, 5 października, w auli. im. prof. Tadeusza Paryjczaka.