Data dodania 10.12.2021 - 12:55

To była już kolejna edycja stypendiów naukowych dla szczególnie uzdolnionych studentów przyznawanych przez ICT Polska Centralna Klaster. Stypendia w wysokości 5000 zł otrzymali studenci Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ) oraz Społecznej Akademii Nauk (SAN).

Adrianna Cieńciała Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyk i Automatyki
Tomasz Józefiak Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej
Piotr Kosek – Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ
Adam Kraj – Wydział Matematyki i Informatyki UŁ
Karolina Łajewska – Społeczna Akademia Nauk

Stypendia studentom wręczył prof. dr hab. inż. Paweł Strumiłło - przewodniczący Rady ICT Polska Centralna Klaster i prorektor Politechniki Łódzkiej ds. rozwoju, który powiedział - Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów, wytrwałości w realizowaniu wszelkich projektów, a także dalszego rozwoju naukowego. Studenci Uniwersytetu Łódzkiego otrzymali stypendia w okresie wakacji

Kandydaci do stypendiów byli oceniani w oparciu o następujące kryteria: średnia ocen, działalność w kołach naukowych, artykuły, referaty, udział w konferencjach, uczestnictwo w projektach naukowo-badawczych lub artystycznych, praktyki, staże, nagrody i wyróżnienia w konkursach, certyfikaty, współpraca z biznesem oraz inne spełniające kryteria rozwoju naukowego lub artystycznego.