Data dodania 12.04.2023 - 08:57

Został rozstrzygnięty konkurs o Nagrodę Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej oraz Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za najlepszą międzyuczelnianą publikację naukową w 2022 roku.

Laureatem konkursu został zespół autorów publikacji „Natural fish oil improves the differentiation and maturation of oligodendrocyte precursor cells to oligodendrocytes in vitro after interaction with the blood–brain barrier” w składzie:

• prof. dr hab. n.med. Przemysław Lewkowicz (Uniwersytet Medyczny w Łodzi),
  • dr hab. n.med. Natalia Lewkowicz, prof. uczelni (Uniwersytet Medyczny w Łodzi),
  • dr n.med. Magdalena Namiecińska (Uniwersytet Medyczny w Łodzi),
  • dr n.med. Paweł Piątek (Uniwersytet Medyczny w Łodzi),
  • dr hab. inż. Radosław Bonikowski, prof. uczelni (Politechnika Łódzka).

Praca opublikowana została w czasopiśmie „Frontiers in Immunology” o wartości 140 punktów według ministerialnego wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych. Wartość jej pięcioletniego współczynnika wpływu Impact Factor czasopisma, w którym została opublikowana, wynosi 8,877.

- Bardzo dziękujemy za wszystkie konkursowe zgłoszenia. Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom - powiedział rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik.

Celem konkursu jest promowanie współpracy międzyuczelnianej i wyłonienie najlepszych pomysłów badawczych.