Data dodania 20.10.2021 - 09:33

Zespół młodych chemików pod kierunkiem prof. Anny Masek z Wydziału Chemicznego PŁ został laureatem tegorocznej nagrody "Łódzkie Eureka". Wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystości inauguracji jubileuszowego 20. Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki.

Grupa naukowców z Instytutu Technologii Polimerów i Barwników Politechniki Łódzkiej pod kierunkiem dr hab. inż. Anny Masek otrzymała wyróżnienie w kategorii technika za opracowanie technologii otrzymywania proekologicznych kompozytów polimerowych opartych wyłącznie na materiałach pochodzenia roślinnego.

W skład nagrodzonego zespołu badawczego wchodzą: dr hab. inż. Anna Masek, prof. PŁ, dr inż. Małgorzata Latos-Brózio, dr inż. Anna Kosmalska, mgr inż. Angelika Plota, mgr inż. Olga Olejnik, mgr inż. Stefan Cichosz, mgr inż. Karol Tutek.

To była już  XVIII edycja konkursu, w którym Rada ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi przyznaje wyróżnienia za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne wyróżnione na forum międzynarodowymi lub krajowym.  Celem organizatorów jest promocja twórców i zespołów działających na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka  naukowego i akademickiego.