Data dodania 10.05.2022 - 13:23
Kategorie aktualności

Już po raz 19. Rada ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi, przyznała statuetki "Łódzkie Eureka" za wybitne osiągnięcia naukowe, techniczne i artystyczne wyróżnione na forum międzynarodowymi lub krajowym.


Image
Image
Interdyscyplinarny zespół naukowców z PŁ i UŁ nagrodzony w kategorii Technik
Interdyscyplinarny zespół naukowców z PŁ i UŁ nagrodzony w kategorii Technika

W kategorii TECHNIKA wyróżnienie otrzymał interdyscyplinarny zespół pracowników z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego w składzie: dr hab. inż. Piotr Dziugan, prof. PŁ; dr hab. inż. Joanna Berłowska, prof. PŁ,  prof. dr hab. Krzysztof Śmigielski,  dr hab. Zdzisława Romanowska - Duda, mgr inż. Szymon Nowak - doktorant PŁ oraz dr Krzysztof Piotrowski, prof. UŁ.  Naukowcy zostali nagrodzeni za "Innowacyjne wykorzystanie odpadów z cukrowni do wytwarzania eko-preparatów poprawiających jakość gleby i białka paszowego". Więcej informacji na temat innowacyjnej technologii w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.


Image
dr inż. Krzysztof Guzek z PŁ nagrodzony w kategorii Sztuka.
dr inż. Krzysztof Guzek z PŁ nagrodzony w kategorii Sztuka

W kategorii SZTUKA nagrodę odebrał dr inż. Krzysztof Guzek z Politechniki Łódzkiej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi - za tytuł finalisty Peru Design Biennale (edycja 2021) – w kategorii Identyfikacja wizualna za „Projekt generatywnej identyfikacji wizualnej Politechniki Łódzkiej”, tytuł laureata nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego w XXII edycji konkursu na najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim (praca doktorska pt. „Projekt generatywnej identyfikacji wizualnej Politechniki Łódzkiej”) oraz wyróżnienie Jury w 10. edycji międzynarodowego konkursu Taiwan International Graphic Design Award (TIGDA) za projekt plakatu „Grafika”. Plakat Krzysztofa Guzka został zaprezentowany na wystawie w Tung Fang Design University i włączony do kolekcji Shigeo Fukuda Design Museum.

Celem wyróżnienia "Łódzkie Eureka" jest promocja twórców (lub zespołów), działających na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka naukowego i akademickiego.