Data dodania 29.11.2022 - 08:43

W rozegranych w Gdańsku, w ostatni weekend listopada (26-27.11), Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w tenisie stołowym, studentki Politechniki Łódzkiej wywalczyły trzy medale: złoty, srebrny oraz brązowy.

- Jest to olbrzymi sukces naszych dziewcząt. W imprezie wystartowało blisko 80 zawodników z klubów AZS z całego kraju. Zawody w grach pojedynczych były rozegrane systemem grupowo-pucharowym - wyjaśnia trenerka sekcji tenisa stołowego dla osób z niepełnosprawnościami, Teresa Biela Jesionowska z Centrum Sportu PŁ.

Turniej rozgrywany był w Sali Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby. Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej reprezentowali:

Tuż za podium uplasowali się Piotr Pietrzak, student Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki  i Automatyki, Dominika Lamch (FTIMS), a także Hubert Krokowicz (BAIS).

- Atmosfera na sali była bardzo gorąca, zawodnicy walczyli o każdą piłkę, a rozstrzygniecie często przychodziło dopiero w tie-breaku. Wszyscy zasługują na wielkie uznanie za swoje zaangażowanie oraz wolę walki przy stołach - dodaje z dumą trenerka sekcji.