Data dodania 18.04.2023 - 13:30

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki Politechniki Łódzkiej uzyskując drugie miejscu w kategorii Uczelni Technicznych, podczas zakończonych w Lublinie Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu. Zdobyły aż 9 medali w konkurencjach indywidualnych i zespołowych.

Medalistki AMP w pływaniu to:

Puchar dla studentek PŁ za zajęcie II miejsca w AMP w pływaniu, fot. Joanna Lipińska

- Nasze studentki wywalczyły również złoty medal w kategorii Uczelni Technicznych w wyścigu sztafetowym 4x50 m, stylem dowolnym, w następującym składzie: Zuzanna Dzwonnik, Adrianna Rozberg (Wydział EEIA),  Maja Mikołajczyk, Julia Wróbel. Wielkie gratulacje dla zawodniczek i trenerki Joanny Lipińskiej - mówi z dumą dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu PŁ.

Zawody odbyły się 15 i 16 kwietnia na obiekcie Aqua Lublin.