Data dodania 06.12.2022 - 14:54

Na zakończonych w Bydgoszczy, 4 grudnia, Mistrzostwach Polski Seniorów Młodzieżowców i Juniorów (17-18 lat ) w pływaniu, studenci PŁ wielokrotnie stawali na podium.

Jan Kałusowski ze złotym medalem na MP w pływaniu, fot. arch. Centrum Sportu PŁ

Nasi najlepsi pływacy Marcel Wągrowski i Jan Kałusowski, znaleźli się na najwyższym podium zdobywając tytuł Mistrza Polski Seniorów.

Marcel Wągrowski student zarządzania i inżynierii produkcji (st. II stopnia) studiuje na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ, wywalczył złoty medal na 200 m stylem zmiennym oraz brązowy medal na 100 m stylem zmiennym.

Jan Kałusowski sięgnął po złoto na 50 m stylem klasycznym i srebro na 100 i 200 m stylem klasycznym. Złoty medalista studiuje w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) na studiach magisterskich na kierunku Master of Business Studies.