Data dodania 23.05.2024 - 14:07
Kategorie aktualności

Gwiazdy polskiego pływania, olimpijczycy na igrzyska w Paryżu, medaliści mistrzostw świata, będą ścigać się w Zatoce Sportu PŁ w ostatnich zawodach w sezonie w Polsce – finale Areny Grand Prix Pucharu Polski.

Image

Swój start w finałowych zawodach potwierdzili Dominika Sztandera, Adela Piskorska, Laura Bernat, Jakub Majerski, Krzysztof i Michał Chmielewscy i Ksawery Masiuk, którzy na przełomie lipca i sierpnia rywalizować będą na olimpijskiej pływalni w Paryżu.

 - Kibice będą mogli zobaczyć także wciąż aktywne sportowo legendy polskiego pływania. W swoich koronnych konkurencjach wystartują były wicemistrz świata na 200 metrów stylem grzbietowym – Radosław Kawęcki – oraz pięciokrotny olimpijczyk, mistrz świata na 200 m stylem motylkowym – Paweł Korzeniowski - informuje Arnold Lorenc z Zatoki Sportu PŁ.

W gronie pewnych udziału w igrzyskach jest także łodzianin Jan Kałusowski student Politechniki Łódzkiej na kierunku Master of Business Studies, trenujący w  klubie MKS Trójka. - Jako najlepszy polski specjalista od stylu klasycznego wystartuje w polskiej sztafecie 4x100m stylem zmiennym. Niewykluczone, że będzie rywalizował także indywidualnie. Ostatnią szansą na wywalczenie tej kwalifikacji będą mistrzostwa Europy - dodaje Lorenc i zaprasza do oglądania tej widowiskowej dyscypliny.

W zawodach udział weźmie 326 zawodniczek i zawodników z 62 klubów. Wśród nich 53 reprezentantów łódzkich klubów: AZS Łódź, MKS Jedynka, MKS Trójka, SKS 137 Delfin, UKS SP 149, UKS 190.

Program zawodów:
25 maja (sobota)

  • 9:00 – start pierwszego bloku zawodów
  • 16:50 – uroczyste otwarcie
  • 17:00 – start drugiego bloku zawodów

26 maja (niedziela)

  • 9:00 – start trzeciego bloku zawodów
  • ok. 13:30 – zakończenie zawodów