Data dodania 08.05.2023 - 12:41

Już po raz szósty odbędzie się na Politechnice Łódzkiej spotkanie z cyklu Zawód naukowiec, skierowane dla wszystkich w wieku 13+, w tym również dla osób dorosłych. Zapraszamy 3 czerwca (sobota) godz. 11:00 na Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

Na tych spotkaniach pokazujemy osiągnięcia naszych naukowców oraz studentów PŁ. Wydarzenie zawsze składa się z dwóch części: najpierw wykład ma doświadczony pracownik, a później o swoich sukcesach opowiadają studenci - wyjaśnia dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska, prof. PŁ, dyrektor Instytutu Matematyki, pomysłodawczyni cyklu i dodaje. - Każdy może przyjść na takie spotkanie.

Uczniowie, mogą przychodzić klasami w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Organizatorzy wystawiają certyfikaty. Spotkania odbywają się w wersji hybrydowej: stacjonarnie oraz  online. Zapisy na stronie Instytutu Matematyki.

- Dla potencjalnych, przyszłych kandydatów jest to okazja, żeby zobaczyć co tak naprawdę dzieje się na uczelni, jak wygląda studiowanie, jakie są możliwości rozwoju młodych ludzi, patrząc na sukcesy naszych studentów. Udział w spotkaniu może pomóc w wyborze właściwego kierunku studiów - zachęca do udziału  prof. Szymańska-Dębowska.

Podczas 6. spotkania uczestnicy zobaczą różnorodne eksperymenty chemiczne oraz poszerzą swoją wiedzę dotyczącą zanieczyszczenia powietrza. Więcej informacji na stronie organizatora.