Data dodania 27.10.2021 - 09:56

W miniony weekend  (22-24.10) w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym PŁ - Zatoka Sportu odbyły się pierwsze Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w podnoszeniu ciężarów dla osób z niepełnosprawnościami.

Wyzwanie to podjęło 37 zawodników z całego kraju, z których 8 to reprezentanci sekcji sportów siłowych KU AZS PŁ. Sportowcy rywalizowali w 10 kategoriach wagowych: 4 kobiecych i 6 męskich. - Strona sportowa, jak i organizacyjna tego wydarzenia stały na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy mierzyli się z własnymi rekordami życiowym i oraz surowymi zasadami sędziowania. Impreza spotkała się z bardzo dużą sympatią startujących i ich opiekunów, w związku z czym już myślimy o organizacji następnej edycji - mówią trenerzy: Teresa Biela - Jesionowska i Marcin Laśkiewicz z Centrum Sportu PŁ. Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl zawodów dla osób z niepełnosprawnościami prowadzony w ramach upowszechniania sportu w środowisku akademickim.

Podnoszenie ciężarów jest jedną z dyscyplin paraolimpijskich z długimi tradycjami. Gości na igrzyskach od 1964 roku. Dźwiganie ciężarów przez osoby niepełnosprawne odbywa się wyłącznie w pozycji leżącej, na specjalnie zaprojektowanej ławce. To sportowe wydarzenie organizowane było przez Zarząd Główny AZS i Komitet Uczelniany AZS PŁ oraz Centrum Sportu i Biuro Osób Niepełnosprawnych.

Na  Integracyjnych Mistrzostwach Polski w Zatoce Sportu Politechnikę Łódzką reprezentowali:
Hubert Krokowicz – złoty medal w kategorii 55kg
Piotr Stanisławek - 5. miejsce w kategorii 75 kg