Data dodania 06.10.2022 - 09:42

W ramach obchodów inauguracji roku akademickiego w Politechnice Łódzkiej ( 5.10.) zostało podpisane porozumienie zapowiadające powstanie Erasmus+ InnHUB Łódź.

Placówka będzie się mieścić w Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ i będzie służyć za centrum informacyjne, miejsce warsztatów, szkoleń czy spotkań przedstawicieli nauki, innowacji i biznesu.

Sygnatariuszami porozumienia uruchamiającego najnowszą placówkę był prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ oraz dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Nowe centrum ma ogromne znaczenie z uwagi na tempo rozwoju, za którym muszą podążać uczelnie i przemysł. W Łodzi dynamicznie rozwija się sektor nowoczesnych technologii. Niezbędnym czynnikiem do budowania kultury innowacji i kreatywności jest współdziałanie nauki, biznesu, sztuki, organizacji społecznych oraz władz publicznych – mówi rektor prof. Krzysztof Jóźwik i jak podkreśla – Centrum innowacji Erasmus+ InnHUB będzie promować region łódzki, wzmacniać współpracę międzynarodową i wspierać realizację licznych projektów. Będzie także wspierać młodych i tych starszych w uzupełnianiu wiedzy, bo dziś ta zdobyta na jakimś etapie naszego życia już nie wystarcza, musimy ją odświeżać i rozwijać przez całe życie.

Rozwój sieci regionalnych centrów innowacji stał się jednym z priorytetowych celów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji stanowiącej Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Erasmus+ InnHUB Łódź będzie piątym regionalnym centrum wsparcia Programu Erasmus+ na mapie Polski. Wcześniej podobne miejsca powstały w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Poznaniu.

Szczegóły można znaleźć na stronach programu: www.erasmusplus.org.pl