Data dodania 13.04.2022 - 13:37

Politechnika Łódzka zaprasza na studia kandydatów z zagranicy. Specjalnie do nich skierowany jest Dzień Otwarty organizowany przez Centrum Współpracy Międzynarodowej, który odbędzie się 21 kwietnia o godz.11:00, online.

- W programie Open Day znalazł się pakiet informacji o naszym pięknym mieście - Łodzi, a także spacer po kampusie PŁ. Zapraszamy do pokoi webinarowych, w których dowiecie się wszystkiego o naszej ofercie, rekrutacji, organizacjach studenckich czy studiach doktoranckich - zachęca do udziału Małgorzata Malczyk-Spodenkiewicz z Centrum Współpracy Międzynarodowej, współorganizatorka wydarzenia, które będzie transmitowane na Facebooku i YouToube.

W Politechnice Łódzkiej, każdego roku, studiuje około tysiąca studentów zagranicznych - zarówno na pełnym cyklu studiów, jak i w ramach programów wymiany. Studenci PŁ mają możliwość zdobywania podwójnego dyplomu w ramach umów partnerskich z uczelniami we Francji, Niemczech, Chinach, Rosji czy Włoszech.

Łódzka uczelnia techniczna należy do czołówki szkół wyższych w wymianie studentów w ramach programu Erasmus+ i dumnie nosi tytuł "Uczelni przyjaznej mobilności". Jest też liderem pod względem liczby wyjazdów studentów na długoterminowe, zagraniczne praktyki wakacyjne w ramach programu IAESTE (nternational Association for the Exchange of Students for Technical Experience). W dwustronnej wymianie zagranicznej uczestniczą również doktoranci PŁ.

Wysoka jakość kształcenia na PŁ w językach obcych oraz kompetencje językowe zostały potwierdzone przez międzynarodową akredytację EAQUALS (European Association for Quality Language Services) przyznaną Centrum Językowemu PŁ. Politechnika Łódzka, jako jedyna uczelnia w Polsce, posiada francuską akredytację instytucjonalną HCERES.