Data dodania 21.04.2021 - 11:09
Kategorie aktualności

- Przyznana nagroda oznacza, że realizowane przez nas progospodarcze i prokonsumenckie projekty są dostrzegane i doceniane – mówił rektor prof. Krzysztof Jóźwik odbierając nagrodę z rąk prezesa Polskiej Agencji Przedsiębiorczości (PAP) -  Wojciecha Pomarańskiego.
 

Image

Nagrodę Made in Poland dla Politechniki Łódzkiej przyznała Rada Kongresowa, argumentując swoją decyzję uznaniem dla działań prowadzonych przez naszą uczelnią na arenie międzynarodowej oraz na rzecz rodzimej gospodarki.

- Prezes PAP komplementował Politechnikę Łódzką m.in. za liczne akredytacje zagraniczne, programy współpracy międzynarodowej w obszarze problemów ważnych dla gospodarki oraz w zakresie edukacji. Zdaniem Wojciecha Pomarańskiego jesteśmy uczelnią, która znakomicie realizuje strategię internacjonalizacji  – mówi rektor, prof. Krzysztof Jóźwik.

PAP jest od wielu lat organizatorem Kongresu Made in Poland, wydarzenia ważnego dla polskiej gospodarki, które promuje potencjał krajowych producentów, pokazując jak znaczący wpływ wywierają oni na rozwój różnych branż przemysłu. 

Tegoroczny Kongres ma się odbyć w na początku lipca (1-2.07) w Berlinie. Rektor PŁ został poproszony o wygłoszenie referatu dotyczącego możliwości współpracy z gospodarką, udziału nauki w tych procesach, a także internacjonalizacji w procesach badawczych i kształcenia.