Data dodania 01.02.2021 - 10:22

Podczas drugiej edycji Gali POLITECHNIKA FASHION SHOW 2020 (28.01), poznaliśmy niesamowite efekty pracy studentek kierunku wzornictwo na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ. W trakcie pokazu zaprezentowano prace 14 najlepszych studentek ze specjalności architektura ubioru.

Ważnym i motywującym elementem wydarzenia był konkurs na najlepszą kolekcję dyplomową Politechnika Fashion Show 2020. Spośród zaprezentowanych ubiorów została wybrana ta najważniejsza. Jury konkursu najwyżej oceniło kolekcję Aleksandry Jędruch "Dusa", która otrzymała I miejsce i nagrodę główną JM Rektora PŁ - prof. Krzysztofa Jóźwika - 10 000 zł oraz wyróżnienia od firm: LPP, TOP SECRET, BLUE SHADOW, Union-Knopff. Kolekcja powstała pod kierunkiem dr Aleksandry Wereszki oraz dr hab. Marcina Barburskiego, prof. uczelni.

II nagrodę - Dziekana Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów  PŁ - prof. Katarzyny Grabowskiej w wysokości 5 000 zł otrzymała Anna Lenczewska za kolekcję "Hello Japan", która powstała pod kierunkiem dr Małgorzaty Łukawskiej.

Dyrektor Instytutu Architektury Tekstyliów PŁ - dr hab. inż. Zbigniew Stempień, prof. PŁ - wręczył  III nagrodę wartości 2 500 zł  Patrycji Ciszewskiej za kolekcję "Wybranka" pod kierunkiem dr Aleksandry Wereszki.

Przyznano także dodatkowe nagrody. 1 000 zł otrzymała Wiktoria Zimniak za kolekcję "Blood", która powstała pod kierunkiem dr Małgorzaty Łukawskiej. Znany łódzki projektant, absolwent PŁ - Jarosław Ewert wręczył nagrodę Sonii Małolepszej za kolekcję "Salut", pod kierunkiem dr Aleksandry Wereszki.

Ponadto trzy kolekcje otrzymały wyróżnienia od firm - sponsorów Gali. Firma Freundenberg doceniła Natalię Michałkiewicz za „Touch of gołd” - kolekcja powstała pod kierunkiem dr Aleksandry Wereszki. Wyróżnienie od firmy IMPAL przypadło Julii Młynarczyk „Natura della donna”, a firma TOP SECRET doceniła Kaję Wiatrak „Cozy weaves”. Obie kolekcje powstały pod kierunkiem dr Małgorzaty Łukawskiej.

Wszystkie kolekcje były bardzo zróżnicowane i podkreślały indywidualność młodych projektantek. Należy zaznaczyć, że pokazy mody na uczelni technicznej są wydarzeniem o wyjątkowej i niepowtarzalnej atmosferze.