Data dodania 05.05.2023 - 12:46

Student matematyki stosowanej w Politechnice Łódzkiej - Mateusz Szwugier zdobył trzecie miejsce w zawodach speedcubingowych (szybkiego układania kostek na czas) Monts du Lyonnais Open 2023.

Mateusz Szwugier był jedynym przedstawicielem Polski w zawodach, które odbyły się  22-23 kwietnia w miasteczku Villechenève pod Lyonem. Zajął 3. miejsce w konkurencji Pyraminx ze średnim czasem 2.86 sek. Do pierwszego miejsca Mistrza Francji - Diego Alfonso zabrakło mu  tylko 0.36 sek., a do laureata drugiego miejsca - Julesa Desjardin -  0.31 sek.

Laureaci finału konkursu Pyraminx, od lewej Mateusz Szwugier, student PŁ, fot. arch. organizatora

- Warto wspomnieć, że do finału Pyraminxa, jednej z 10 konkurencji w tych zawodach, Mateusz wystartował z pierwszego miejsca ze średnią 2.64 sek. Ponadto student PŁ poprawił swój średni czas w układaniu kostki 3x3x3 jedną ręką - z 27.71 sek. na 26.45 sek., a także ulepszył pojedyncze ułożenia w konkurencji Clocka - z 5.57 sek. na 5.55 sek. - czytamy w relacji z wydarzenia na stronie Wydziału FTiMS.

Ogółem na zawody szybkiego układania kostek na czas składa się 10 konkurencji, w tym dwie z wysokim stopniem trudności: 3x3x3 bez patrzenia oraz 4x4x4 bez patrzenia.

Mateusz Szwugier studiuje matematykę na studiach drugiego stopnia na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ.