Data dodania 29.06.2022 - 14:23

Politechnika Łódzka jest gospodarzem tradycyjnej, śródrocznej narady konsultacyjnej uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland", który prowadzony jest wspólnie przez KRASP i Perspektywy.

Narada, którą poprowadzi prof. Jerzy Lis, rektor AGH, przewodniczący Komisji ds. współpracy międzynarodowej KRASP, odbędzie się 1 lipca (piątek) w Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ.

Na spotkanie przyjedzie specjalnie z Kijowa dr Olena Shapovalova, dyrektorka Ukrainian State Center for International Cooperation, która prowadzi „Study in Ukraine”.- Otrzymamy z pierwszej ręki informacje absolutnie niezbędne do właściwego prowadzenia współpracy z Ukrainą. Przedstawimy również, z udziałem ambasadora Uzbekistanu w Polsce, pana Bakhroma Babayeva, program PRIORYTET: UZBEKISTAN, gdyż na tym kraju skupione zostaną w najbliższym roku nasze wysiłki promocyjne - informują organizatorzy narady z Perspektyw.

Na Politechnikę Łódzka zaproszony został także Piotr Semeniuk, nowy dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej MEiN.

- Celem narady jest podsumowanie realizacji programu „Study in Poland” w mijającym roku akademickim, przyjęcie zasad i planu działań w roku akad. 2022/23, a także omówienie priorytetów na lata 2022-2025 - mówi prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ i dodaje. - Cieszę się, że będę mógł gościć na Politechnice Łódzkiej tak znamienitych gości oraz przedstawicieli polskich uczelni.