Data dodania 27.04.2021 - 13:01
Kategorie aktualności

Zespół naukowców z Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych PŁ, wprowadza po raz pierwszy na uczelniach Bałkanów Zachodnich, koncepcję Wirtualnych Technologii - narzędzia przyspieszającego modernizację uczelni i rozwój społeczeństwa opartego na wiedzy.


Image

- Podczas kilkudniowych zajęć w kwietniu, prowadzonych na terenie Uniwersytetu EPOKA w Albanii, odbyło się m.in. szkolenie z zakresu rzeczywistości wirtualnej. Studenci poznali zasady i metody tworzenia przyjaznych dla użytkownika doświadczeń w VR (virtual reality) - wyjaśnia dr Dorota Kamińska, koordynatorka projektu na PŁ. - Dodatkowo zapoznali się z koncepcją interakcji z wirtualnym środowiskiem oraz pracując w grupach zaprojektowali własne makiety wirtualnych środowisk. W tym samym czasie nauczyciele akademiccy poznali możliwości wykorzystania VR w edukacji przygotowując swoje pierwsze aplikacje VR.

Zajęcia dla studentów z 8 różnych uczelni poprowadzili: dr inż. Dorota Kamińska, wspólnie z dr. inż. Grzegorzem Zwolińskim i mgr inż. Anną Laską-Leśniewicz. Szkolenie miało na celu wyposażenie studentów w kompetencje do korzystania z narzędzi, oprogramowania i platform wirtualnej rzeczywistości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu.