Data dodania 30.11.2022 - 10:02

Grupa naukowców z Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych Politechniki Łódzkiej znalazła się w konsorcjum projektu ECIU SMART-ER Seed Programme SPA2.

Dr inż. Dorota Kamińska, dr inż. Grzegorz Zwoliński i dr inż. Anna Laska-Leśniewicz z Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, wezmą udział w projekcie Digital Media Network Doctoral Experience (DiMeNDx ), który otrzymał dofinansowanie w ramach programu ECIU SMART-ER Seed.

Jak poinformowała dr inż. Dorota Kamińska: Celem projektu jest budowanie sieci kontaktów oraz wspólny nadzór nad pracami doktorskimi w dziedzinie mediów cyfrowych.  Naukowcy z partnerskich uniwersytetów będą projektować wspólne strategie i cele badawcze w zakresie udoskonalania doświadczeni użytkownika tzw. user experience (UX), funkcjonalności, użyteczności i dostępności rozwiązań cyfrowych.

Koordynatorem projektu jest Uniwersytet z Averio, a w skład konsorcjum, oprócz Politechniki Łódzkiej, wchodzi również Uniwersytet w Trento, irlandzki Uniwersytet w Dublinie, Uniwersytet Linköping oraz Bruno Kessler Institute.

Politechnika Łódzka jest jedyną uczelnią z Polski w elitarnej sieci the European Consortium of Innovative Universities (ECIU), do której dołączyła pod koniec 2021 roku. W ECIU znajdują się uczelnie z Holandii, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Litwy, Francji, Finlandii, Włoch oraz Meksyku – po jednej z każdego państwa.

Logo ECIU