Data dodania 28.03.2024 - 10:28
Kategorie aktualności

Na Politechnice Łódzkiej powstała bezpłatna aplikacja NaviPŁ, która ma ułatwić studentom, pracownikom oraz wszystkim osobom odwiedzającym uczelnię, poruszanie się nie tylko po kampusach Politechniki Łódzkiej, ale także wewnątrz budynków. Zawiera ona szereg opcji dotyczących dostępności miejsc, m.in. możliwe jest planowanie trasy dla osób poruszających się na wózku lub omijanie schodów i wszelkich przeszkód.

Image

Nowy system oferuje również opcję wyszukiwania interesujących nas obiektów, z bogatym wachlarzem możliwości filtrowania danych pod kątem dostępności, a także pomoc w dotarciu do określonego celu z wykorzystaniem komunikatów i wskazówek w czasie rzeczywistym.

Aplikacja oferuję również opcje zapamiętania miejsca zaparkowania pojazdu i powrót do zapisanej lokalizacji z wykorzystaniem nawigacji. „Interaktywna Mapa Kampusu Politechniki Łódzkiej” jest już dostępna do pobrania ze sklepów: Google Play lub App Store.

Z mapy można skorzystać również z poziomu przeglądarki na dowolnym systemie operacyjnym na stronie PŁ.

Aplikacja powstała w ramach zadania „Technologie wspierające - Interaktywna Mapa Kampusu PŁ” sfinansowanego z Projektu Dostępna Politechnika Łódzka współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt jest realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.

Image
Logotypy UE - dostępna PŁ