Data dodania 16.03.2021 - 14:54

Prezydent Andrzej Duda nadał nominację profesorską dr. hab. inż. Volodymyrowi Mosorovi z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (WEEIA) PŁ.

Prof. Volodymyr Mosorov ukończył studia na Wydziale Radiotechnicznym Politechniki Lwowskiej w 1983 r. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na tym samym Wydziale w 1998 r. Od października 2000 r. pracuje w Katedrze Informatyki Stosowanej (obecnie Instytut) na Politechnice Łódzkiej.

W 2009 r. obronił rozprawę habilitacyjną „Przetwarzanie i analiza informacji wizyjnej o wybranych obiektach i procesach przemysłowych z wykorzystaniem kamery wideo oraz tomografii procesowej” na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie informatyka, kontynuował pracę w Katedrze Informatyki Stosowanej, awansując w 2011 roku na stanowisko profesora Politechniki Łódzkiej.

Pracując w Politechnice Łódzkiej odbył kilka stażynaukowo-badawczych, między innymi na University of Bergen (Norwegia, 2008) oraz w Malezyjskiej Agencji Atomowej (Malezja, 2009-2010).

Zainteresowania naukowe prof. V.Mosorova dotyczą tematyki analizy i przetwarzania informacji pochodzącej z systemów pomiarowych, w tym systemów medycznych.

Dorobek naukowy prof. Volodymyra Mosorova obejmuje autorstwo: 5 monografii, ponad 65 artykułów w czasopismach indeksowanych, w tym 23 w czasopismach indeksowanych w Journal Citation Reports. Liczba cytowań wg bazy Scopus wynosi 395. Wypromował dwóch doktorów nauk technicznych.
W 2012 r. za swoje osiagnięcia został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasłużony RP.

Obecnie prof. Volodymyr Mosorov jest kierownikiem projektów finansowanych przez NCBiR „Urządzenie do bezinwazyjnego monitorowania i diagnozowana czynnościowych zaburzeń dolnych dróg moczowych” (2020-2022) oraz „System bezinwazyjnego monitorowania i diagnozowania czynnościowych zaburzeń dolnych dróg moczowych za pomocą tomografii elektrycznej oraz ultradźwiękowej” (2021-2023) na łączną kwotę ponad 16 mln zł.

Prof. Volodymyr Mosorov ma licencjat kanoniczny z teologii moralnej.