Data dodania 31.01.2023 - 13:13

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu "Wokół Uczelni", w którym prof. Krzysztof Jóźwik podsumowuje pierwszy miesiąc działalności Politechniki Łódzkiej w 2023 r.

- Niezwykle się cieszę z tak doskonałego rozpoczęcia nowego roku w naszej uczelni - mówi na wstępie prof. Krzysztof Jóźwik. - Poznaliśmy oficjalne wyniki ewaluacji naukowej za lata 2017-2021. Rezultat jest znakomity. Z dwunastu ocenianych dyscyplin aż trzy otrzymały prestiżową kategorię A plus- dodaje. To ogromy sukces.

Wyniki ewaluacji to wyjątkowy, ale nie jedyny powód do radości. Rektor wspomina wizytę kosmicznego absolwenta PŁ - dra Sławosza Uznańskiego. Wymienia sukcesy sportowe naszych studentek: Oli Bednarek i Natalii Jabrzyk oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego PŁ, które zajęło pierwsze miejsce w Rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektyw.

Z początkiem roku uruchomiliśmy Niepubliczny Żłobek dla dzieci pracowników, doktorantów i studentów PŁ. - Czuję satysfakcję, że nasza uczelnia staje się coraz bardziej przyjaznym miejscem pracy i kształcenia, wspierając rodziców w opiece nad dziećmi - mówi prof. Jóźwik.