Data dodania 07.05.2024 - 10:30
Kategorie aktualności

Od października w Politechnice Łódzkiej rusza ogólnopolski program edukacyjny dla maturzystów oraz uczniów klas przedmaturalnych - MORE z PŁ  (MOżliwości, Rozwój i Edukacja). Udział w projekcie to szansa na solidne, bezpłatne przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki, ale również możliwość zdobycia wymarzonego miejsca na studiach technicznych w PŁ.

Image

- Jeśli marzysz o studiach w renomowanej uczelni, to mamy dla Ciebie coś absolutnie wyjątkowego! Przygotowanie do matury, zaawansowana wiedza oraz indeks na PŁ – to wszystko czeka na Ciebie w programie rekrutacyjnym MORE z Politechniką Łódzką - zachęca do udziału koordynatorka programu dr hab. Katarzyna Szymańska - Dębowska, prof. PŁ, dyrektor Instytutu Matematyki.

Jakie korzyści zyskają uczestnicy programu?

  • wyjaśnienie zagadnień z matematyki „wyższej” przez doświadczonych nauczycieli i ekspertów z Politechniki Łódzkiej,
  • szansę na uzyskanie wysokiego wyniku na maturze z matematyki,
  • profesjonalne przygotowanie do konkursu o indeks na Politechnikę Łódzką,
  • możliwość studiowania na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce!
  • studia na wybranym kierunku na Politechnice Łódzkiej – spełnienie marzeń bez stresu o wynik matury!
  • przygotowanie do egzaminów z przedmiotów matematycznych, które czekają Cię na I roku studiów.

Kurs z matematyki będzie trwał 15 tygodni (2 godziny lekcyjne w tygodniu) i będzie się odbywał się w formie hybrydowej, popołudniami na Politechnice Łódzkiej. Uczniowie spoza województwa łódzkiego będą mogli zapisać się do grupy zdalnej.

Na zakończenie kursu uczestnicy wezmą udział w konkursie. – Jeśli uzyskasz w nim tytuł laureata i zdasz maturę, otrzymasz wstęp na wybrany kierunek na Politechnice Łódzkiej z listy wskazanej w regulaminie. Jeżeli w październiku 2024 r. będziesz w klasie przedmaturalnej, otrzymasz indeks PŁ na kolejny rok akademicki - wyjaśnia koordynatorka programu.

Zapisy będą prowadzone do 20 września. Więcej informacji na temat programu MORE oraz zapisów znajduje się na stronie organizatora.