Data dodania 19.10.2023 - 08:31

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu PŁ, 8 listopada, (środa) zostaną wręczone odznaczenia i medale dla pracowników m.in. za długoletnią służbę oraz nagrody dla najlepszych studentów i absolwentów Politechniki Łódzkiej.

Złoty Krzyż Zasługi odbierze dr inż. Marian Cłapa, Srebrny Krzyż Zasługi - prof. Dariusz Bieliński, Brązowe Krzyże Zasługi otrzymają: prof. Anna Fabijańska oraz dr hab. inż. Ewa Korzeniewska, prof. PŁ.

Medale za długoletnią służbę otrzyma w sumie 105 osób: w tym 39 pracowników odbierze medal złoty, 37 srebrny i 28 brązowy. Odznaczenia wręczy wojewoda łódzki.

Łódzki kurator oświaty wręczy Medale Komisji Edukacji Narodowej 26 osobom. Odznaki Zasłużony dla Politechniki otrzyma 19 pracowników uczelni oraz 6 osób spoza uczelni. Medal Zasłużony dla Politechniki otrzyma 1 osoba spoza Politechniki Łódzkiej.

Podczas uroczystości zostaną także wręczone nagrody i wyróżnienia studentom oraz absolwentom za wybitne osiągnięcia, a także prace dyplomowe. Będą to m.in. nagroda NOT dla najlepszego absolwenta PŁ, a także nagrody dla studentów od firm, z którymi współpracuje uczelnia: Veolia, Polmos oraz Stowarzyszenie Cukrowników.

Honorowe odznaki Profesora Seniora otrzymają prof. Marek Główka oraz prof. Marian Zaborski z Wydziału Chemicznego. Wydarzenie będzie transmitowane w Internecie przez Centrum Multimedialne PŁ. Początek o godz. 11.00.