Data dodania 02.11.2022 - 08:28

To była rekordowa pod względem liczby odznaczeń uroczystość. Po długim okresie pandemii, kiedy były wstrzymane spotkania w większym gronie nagromadziło się sporo medali. W sumie do wręczenia było blisko 280 odznaczeń.

Tworzymy wspólnotę opartą na współpracy, dlatego chciałbym podkreślić udział każdej z grup zawodowych dla efektywnego funkcjonowania uczelni. Kieruję wyrazy podziwu dla pasji naukowej oraz wyrażam wdzięczność dla zaangażowania pracowników administracyjnych i technicznych. Bardzo dziękuję Państwu, że wybraliście naszą uczelnię na miejsce rozwoju kariery

- powiedział rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, otwierając uroczystość, która odbyła się w auli. im. A.Sołtana, 8 października.

W trakcie uroczystości Złoty Krzyż Zasługi otrzymał dr inż. Marian Cłapa. Srebrny Krzyż Zasługi odbrał dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ, a brązowy -  dr inż. Barbara Kozłowska. Odznaczenia państwowe i medale za długoletnią służbę wręczyli Wojewoda Łódzki -  dr Tobiasz Bocheński: 83 osoby otrzymały medal złoty, 80 - srebrny oraz 85 - brązowy. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymało 18 osób z rąk Kuratora Łódzkiego - Waldemara Flajszera.

Odznaki „Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej” wręczył JM Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik. Otrzymało je sześciu pracowników uczelni oraz cztery osoby spoza PŁ.

Serdecznie gratuluję każdemu, kto dziś odbierał odznaczenie. Mam świadomość, jak duży trud stoi za tymi wyróżnieniami, ale ufam, że także ogromna satysfakcja. Dziękuję za pracę na rzecz naszej Alma Mater i życzę kolejnych sukcesów

- dodał rektor PŁ. W imieniu odznaczonych podziękował dr hab.inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ, prorektor ds. kształcenia.