Data dodania 18.05.2022 - 11:08

Kapituła plebiscytu radiowej Czwórki wyłoniła dziesiątkę wyjątkowych osób, które powalczą o tytuł Nieprzeciętnego 2022. Wśród finalistów jest Aleksandra Bednarek, studentka PŁ, która jako pierwsza Polka zdobyła Potrójną Koronę w Pływaniu na wodach otwartych.

Ola Bednarek jest studentką inżynierii biomedycznej, na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, na drugim stopniu, gdzie zgłębia m.in. wiedzę o zastosowaniach druku 3D w inżynierii tkankowej. To pierwsza kobieta w Polsce, która pokonała wpław, z lądu na wyspę, 34 km przez Kanał Catalina, 46,5 km wkoło nowojorskiego Manhattanu i 42 km przez Kanał La Manche. Należy do bardzo wąskiego grona pływaczek na świecie, którym się to udało. Sukces sportowy osiągnęła niemal równolegle z ukończeniem studiów I stopnia na Politechnice Łódzkiej.

O pływackich przygodach "nieprzeciętna" studentka PŁ pisze na stronie www.wplawprzezswiat.pl. Często opowiada o swoich wyczynach na spotkaniach z młodzieżą, w szkołach i w domach pomocy społecznej. Zawodowo sędziuje zawody pływackie, jest też ratownikiem wodnym i uczy pływać dzieci, młodzież oraz dorosłych.

O wyborze laureata zadecydują słuchacze – głosowanie na stronie czworka.online potrwa do 12 czerwca. Nazwisko zwycięzcy poznamy 23 czerwca podczas gali finałowej. Na chętnych, którzy dodatkowo w interesujący sposób uzasadnią swój wybór, czekają nagrody w postaci bezprzewodowych głośników. Oprócz tytułu „Nieprzeciętny 2022”, laureat otrzyma wysokiej klasy laptop oraz statuetkę. Dla pozostałych finalistów Czwórka przygotowała nagrody rzeczowe.

Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni