Data dodania 09.08.2021 - 13:13

Zakończyły się prace budowlane przy woonerfie na ul. Stefanowskiego, od ul. Radwańskiej do ul. Potza. W poniedziałek (9.08), oficjalnie został oddany do użytku. Teraz z niecierpliwością czekamy, kiedy pojawią się pierwsze kawiarniane ogródki, tak oczekiwane przez politechniczną społeczność.

Nowo oddana inwestycja jest wynikiem zwycięskiego projektu zgłoszonego przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej pt. „Przeszyci zielenią – woonerf między kampusami Politechniki Łódzkiej na ul. Stefanowskiego” do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego w 2019 roku.

- Jako wnioskodawcy projektu jesteśmy zadowoleni z wykonanych prac. Czekamy jeszcze na dalsze nasadzenia 39 drzew. Ale już teraz możemy zaprosić wszystkich naszych pracowników oraz studentów do korzystania z kawiarnianych ogródków, które pojawią się niebawem na tym odcinku ulicy – powiedział Adam Owczarek, kierownik Działu Rozwoju Uczelni oraz pierwszy lider obu wniosków do ŁBO.

W drugiej połowie roku planowany jest remont pozostałej części ul. Stefanowskiego, na odcinku od ul. Potza do ul. Skorupki. Powstał już projekt techniczny i został wyłoniony wykonawcy. Ta inwestycja jest wynikiem kolejnego, zwycięskiego projektu pt. „Graj w zielone – II etap rewitalizacji ul. Stefanowskiego” zgłoszonego do ŁBO w 2020 roku. Na tym odcinku ulicy przewidziany jest generalny remont chodników, z dodatkowym pasem zieleni oraz kontrapasem dla rowerzystów i wydzielonymi miejscami parkingowymi dla samochodów. Ponadto zostaną zainstalowane nowe latarnie, ławki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

- Mamy nadzieję, że do końca bieżącego roku pracownicy i studenci PŁ otrzymają całkowicie wyremontowaną ul. Stefanowskiego. Dodam jeszcze, że zwieńczeniem naszych projektów, jest kolejny wniosek do tegorocznej edycji ŁBO, dotyczący powstania muralu pierwszego rektora Politechniki Łódzkiej, prof. Bohdana Stefanowskiego. Mamy nadzieję, że i tym razem, dzięki głosom członków społeczności akademickiej naszej uczelni, uda nam się wygrać głosowanie i doprowadzić do uhonorowania założyciela PŁ – dodał Adam Owczarek.