Data dodania 28.02.2024 - 08:33

Przestrzeń kreatywna w oddanym niedawno do użytkowania budynku Centrum Projektowania Uniwersalnego PŁ (A7), gościła 27 lutego Robo Challenge Tour na premierowych warsztatach.

- Ośmioro ekspertów z siedmiu firm branży automatyki i robotyki, uczyło studentów PŁ, jak dobierać roboty do procesu produkcyjnego, mówiono na temat najnowszych technologii napędowych, cyfrowych bliźniaków, druku 3D, autonomicznych robotów mobilnych i zagadnień bezpieczeństwa maszyn. Studenci mieli też szansę sprawdzić się w zadaniu spawania na symulatorze - wyjaśnia dr hab. inż. Grzegorz Granosik, prof. PŁ w Instytucie Automatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (WEEiA), współorganizator wydarzenia.

Uczestnikami warsztatów byli studenci 6. semestru kierunków: automatyka i sterowanie robotów (WEEIA) oraz automatyka i robotyka (Wydz. Mechaniczny). Było to dla nich ciekawe rozpoczęcie przedmiotu: Projekt kompetencyjny.

- Centrum Projektowania Uniwersalnego planuje kontynuację podobnych wydarzeń dla naszych studentów - dodaje prof. Granosik i dziękuje ekspertom biorącym udział w warsztatach:

• Adamowi Mrozińskiemu - FANUC Polska
  • Piotrowi Łuczakowi - Beckhoff Automation Polska
  • Wojciechowi Kowalczykowi - SOLIDEXPERT
  • Mateuszowi Kasprowiakowi - print-Me Filaments
  • Markowi Drewniakowi - AIUT
  • Marcinowi Lewandowskiemu - TECH-SYSTEM Group
  • Klaudii Pyrek i Łukaszowi Kołodzieowij - Fronius Polska

oraz prowadzącemu Maciejowi Ratajczakowi z Robo Challenge.