Data dodania 27.06.2022 - 12:52

Brązowy medalem, w kategorii uczelni technicznych, zakończył się bardzo udany rok akademicki dla piłkarzy PŁ na Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej, organizowanych przez Politechnikę Gdańską.

- W turnieju finałowym AMP rozgrywanym w większości na boiskach II ligowej Raduni Stężyca spotkało się 15 najlepszych uczelni w kraju. Po dwóch remisach z UMCS Lublin i Politechniką Warszawską oraz nieznaczną porażką 0 : 1 z SGH Warszawa, zespół Politechniki Łódzkiej zajął w grupie „C” miejsce 3. Lepszym bilansem bramkowym udało się pokonać bezpośredniego rywala w typie uczelni technicznych tj. Politechnikę Warszawską, która zajęła ostatecznie w grupie „C” miejsce 4. Lepsze okazały się politechniki z Gdańska (grupa „B”) i Rzeszowa (grupa „A”), które wyszły z grup i ostatecznie zajęły I oraz III miejsce w klasyfikacji generalnej. Słabiej za to zaprezentowała się uznawana za faworyta Politechnika Opolska zajmując w grupie „D” dopiero 4. miejsce - poinformował Sławomir Ścieszko, trener sekcji piłki nożnej z PŁ.