Data dodania 12.12.2022 - 11:54

W sobotę, 10 grudnia, w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym - Zatoka Sportu, przed derbowym meczem ŁKS II ligi koszykówki męskiej zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Łódzką i Stowarzyszeniem ŁKS Koszykówka Męska.

Politechnikę Łódzka na wydarzeniu, które było transmitowane przez telewizję TOYA, reprezentował JM Rektor - prof. Krzysztof Jóźwik, stronę Stowarzyszenia - Jakub Urbanowicz, prezes zarządu. Porozumienie zostało zawarte, aby zoptymalizować wykorzystanie wszystkich zasobów, dla potrzeb rozwoju sportu wyczynowego w środowisku akademickim.

- Biorąc pod uwagę fakt, że ŁKS KM jest wiodącym klubem w koszykówce męskiej w województwie łódzkim i prowadzi szerokie szkolenie młodzieży we współpracy ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego, strony porozumienia są zainteresowane, aby absolwenci kontynuowali naukę i rozwój sportowy na naszej uczelni - powiedział prof. Krzysztof Jóźwik.

Jak poinformowała dr Ewa Brochocka, kierownik Centrum Sportu, dla Politechniki Łódzkiej to porozumienie, to także szansa na promocję uczelni poprzez osiągnięcia sportowe studentów, zarówno w kraju jak i za granicą, a także możliwość pozyskania młodych adeptów uzdolnionych sportowo i zainteresowanych ofertą edukacyjną PŁ.

Podczas meczu w koszykówkę w Zatoce Sportu PŁ,