Data dodania 27.05.2022 - 12:33

Politechnika Łódzka zorganizowała, wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Łodzi, szkolenie związane z tematyką procedur postępowania w przypadku ataku jądrowego oraz metodami przewidywania jego skutków lub prognozowania rozprzestrzeniania zagrożeń radiacyjnych. To było pierwsze tego typu szkolenie w Polsce.

Dwudniowe szkolenie prowadzone było w Międzyresortowym Instytucie Techniki Radiacyjnej PŁ i miało charakter pilotażowy. Wzięło w nim udział 20 strażaków, członków zespołu ratownictwa chemiczno-ekologicznego Komendy Miejskiej PSP.

- W tym szkoleniu nie tylko służyliśmy naszą wiedzą i pomagaliśmy w prowadzonych działaniach, ale także sami się czegoś uczyliśmy, bo scenariusze jakie tu ćwiczyliśmy są dla nas czymś nowym. Myślę, że część tej wiedzy przekażemy naszym studentom, a perspektywicznie planujemy studia podyplomowe, które opracujemy wspólnie ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej - powiedział prof. Piotr Ulański, dyrektor ds. naukowych MITR.

Więcej o wydarzeniu w Biuletynie Informacyjnym PŁ -Życie Uczelni PŁ.