Data dodania 15.09.2023 - 10:03
Kategorie aktualności

Zapraszamy na Łódzką Noc Naukowców, która w tym roku odbędzie się w Centrum Nauki i Techniki EC1. Politechnika Łódzka, współorganizator wydarzenia, przygotowała dla uczniów pokazy kół naukowych oraz chemiczną ścieżkę edukacyjną.

Image

Tegoroczny program imprezy jest skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku. - Podczas Łódzkiej Nocy Naukowców w przyjaznej i dostępnej formie wspólnie odkryjemy najciekawsze osiągnięcia nauki. W programie znalazły się różnorodne formy spotkania z wiedzą, jak wykłady, warsztaty laboratoryjne czy panel dyskusyjny. W trakcie wydarzenia będzie można zwiedzić część ekspozycji Centrum Nauki i Techniki EC1 - informują organizatorzy.

Łódzką Noc Naukowców 2023 tworzą: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Politechnika Łódzka, Instytut Energetyki Oddział Techniki Cieplnej “ITC” w Łodzi oraz Centrum Nauki i Techniki EC1.

Na stoiskach Politechniki Łódzkiej zaprezentują się Koła Naukowe z Wydziału Chemicznego PŁ: Trotyl, Nano i Polimer, które przygotowały ścieżkę edukacyjną "Świet(l)na nauka w EC1". Zobaczymy także drużynę Raptorsów ze swoimi robotami oraz zespół Iron Warriors ze swoimi ekologicznymi pojazdami. Stoiska PŁ można będzie ich odwiedzać przez dwa dni: 29.09 w godz. 10-15 i 19-23 oraz 30.09 w godz. 11-15.

- Naszym wspólnym celem jest stworzyć cykliczne wydarzenie, podczas którego w przyjaznej i dostępnej formie wspólnie odkrywamy najciekawsze osiągnięcia nauki – mówi Magdalena Kosiada-Sylburska, kierująca CNiT EC1. – Tworząc program i sięgając po różnorodne formy prezentacji mamy nadzieję na obudzenie ciekawości i głodu wiedzy. Centrum Nauki i Techniki EC1 jest przy tym idealnym miejscem, aby zaprezentować osiągnięcia naukowczyń i naukowców powstające bardzo blisko, a kształtujące przyszłość każdego z nas.

Zapraszamy do EC1 29 września w godz. 19:00-23:00. Wydarzenie jest płatne, bilet kosztuje 20 zł. Więcej informacji oraz  szczegółowy program na stronie EC1.

UWAGA: wejście na Łódzką Noc Naukowców jest ulokowane we wschodniej części budynku, na wprost Hali Maszyn (przedłużenie ul. Dowborczyków).