Data dodania 24.06.2022 - 14:00

Rektor Politechniki Łódzkiej - prof. Krzysztof Jóźwik i rektor Akademii Leona Koźmińskiego - prof. Grzegorz Mazurek podpisali umowę o współpracy obu uczelni.

Dokument obejmuje współpracę badawczą, wspólne projekty i publikacje naukowe oraz mobilność pracowników, studentów i doktorantów, a także wsparcie przedsiębiorczości akademickiej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na procesy komercjalizacji.

Jak podkreślił prof. Krzysztof Jóźwik, jest to jedna z niewielu umów zawartych w Polsce pomiędzy uczelniami - publiczną i prywatną:

Naszymi działaniami chcemy pokazać jak wiele może połączyć uczelnię techniczną i uczelnię kształcącą liderów biznesu. Nie myślimy o elementach konkurencji, ale o tym jak możemy się uzupełniać i stanowić siłę. Synergia i współdziałanie zrodzą nową jakość w różnych obszarach nauki i kształcenia, ale przede wszystkim oddziaływania na otoczenie społeczno-biznesowe.

Rektorzy PŁ i Uczelni Koźmińskiego prezentują podpisaną umowę.
Rektorzy PŁ i ALK po podpisaniu umowy, fot. ALK