Data dodania 12.03.2021 - 11:49

5 tysięcy zawodników spodziewają się organizatorzy największej sportowej imprezy dla studentów European Universities Games - EUG Lodz 2022. Przed Komitetem Organizacyjnym (KO) i Działem Sportu PŁ stoi mnóstwo wyzwań.

Trzeba będzie zapewnić warunki do rywalizacji i spędzania czasu wolnego dla wszystkich uczestników. Studenci – sportowcy, którzy przyjadą na igrzyska będą rywalizować w 19 konkurencjach. W programie zalanowano m.in.:  siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, tenis stołowy. A także para tenis stołowy i para pływanie, co wpisuje się w ideę sportu dla wszystkich. Zawodnicy zawalczą również o medale we wspinaczce sportowej i waterpolo.

Arenami igrzysk będzie 20 łódzkich obiektów sportowych. Część zawodów zaplanowano w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, która będzie ponadto centrum zarządzania dla KO i wolontariuszy.

Więcej o organiazacji EUG do przeczytania w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.