Data dodania 13.11.2023 - 15:18

Wspólne działania na rzecz rozwoju i edukacji studentów, wzajemna współpraca badawczo-rozwojowa to najważniejsze cele umowy zawartej pomiędzy Politechniką Łódzką i firmą WITKO.

Na Politechnice Łódzkiej rektor - prof. Krzysztof Jóźwik oraz prezes zarządu firmy WITKO -  Sławomir Witkowski, (13.11) podpisali dokument o współpracy.

Firma WITKO i Politechnika Łódzka będą współdziałać na zasadzie obopólnych korzyści, a jest ich wiele. Począwszy od tego, co jest potrzebne do pracy naukowej w laboratoriach po elementy bardzo ważne dla procesu kształcenia. Studentom jest potrzebny kontakt z firmami. Mam tu na myśli program praktyk i staży, dzięki którym studenci poznają firmę, a firma poznaje studentów. Dla rozwoju naszych absolwentów a także dla firmy istotne są także prace dyplomowe związane z  tematyką ważną dla działań WITKO.

- powiedział prof. Krzysztof Jóźwik podpisując umowę.

WITKO to renomowany dostawca rozwiązań w zakresie kompleksowego projektowania i wyposażania laboratoriów. Firma z siedzibą w Łodzi, jest obecna na rynku od prawie 35 lat. Specjaliści pracujący w firmie są absolwentami wydziałów chemicznych, biotechnologicznych, automatyki i elektroniki uczelni technicznych z całej Polski, w tym Politechniki Łódzkiej.

WITKO oferuje najnowszą aparaturę, sprzęt, technologie, odczynniki, doradztwo i serwis. Jako udziałowiec europejskiej grupy logistycznej LLG Lab Logistic Group posiada dostęp do ponad 1 miliona produktów 700 dostawców. Wyposaża laboratoria naukowe i dydaktyczne, a także z branży farmaceutycznej, biotechnologicznej, przemysłowej i opieki zdrowotnej.

O wydarzeniu można przeczytać również w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.