Data dodania 07.09.2021 - 10:15

Projekt "Budowanie doskonałości PŁ" znalazł się w Katalogu Dobrych Praktyk Społecznej Odpowiedzialności Uczelni 2021 r., przygotowywanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. W publikacji znajdą się najlepsze praktyki wdrażane przez polskie uczelnie w obszarach społecznej odpowiedzialności.

Projekt z Politechniki Łódzkiej to zbiór ponad 30 przykładów działań związanych z wymianą dobrych praktyk stosowanych wewnątrz uczelni, na różnych wydziałach, w obszarze nauki, kształcenia i organizacji.

- Niezmiernie się cieszę, że jedna ze stosowanych na terenie Politechniki Łódzkiej praktyk spotkała się z uznaniem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Projekt „Budowanie doskonałości PŁ” bazuje na ogromnej praktycznej wiedzy oraz doświadczeniu, jakimi dysponują pracownicy naszej uczelni, a przekazywanie przykładów rozwiązań i działań pomiędzy jednostkami, powinno zaowocować jeszcze bardziej intensywnym rozwojem naszej Alma Mater. Gorąco dziękuję wszystkim osobom, które zechciały podzielić się z nami swoim doświadczeniem i wzięły udział w projekcie – powiedział rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik.

Tegoroczny Katalog Dobrych Praktyk Społecznej Odpowiedzialności Uczelni 2021 r. przygotowywany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej został poświęcony głównie wartościom akademickim, w tym etyce, zaangażowaniu społeczności akademickiej, a także zarządzaniu różnorodnością i przeciwdziałaniu przejawom dyskryminacji.