Data dodania 09.12.2021 - 10:01
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka została członkiem europejskiego konsorcjum skupiającego innowacyjne uczelnie. Jako jedyna uczelnia z Polski dołączyła do elitarnej sieci the European Consortium of Innovative Universities (ECIU).


Image

Jak poinformował rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik:

- Informacja ta sprawiła mi ogromną przyjemność, bowiem proces przystąpienia do ECIU był skomplikowany, wymagający i trwał niemal rok. Jak wspominałem, obejmując urząd rektora, moim celem jest aby Politechnika Łódzka odgrywała znaczącą rolę jako Uniwersytet Europejski. Aby tak się stało musimy osiągać światowe standardy w nauce i kształceniu. Właśnie dlatego zabiegaliśmy o ponowne dołączenie do Europejskiego Konsorcjum Innowacyjnych Uniwersytetów, sieci skupiającej 13 uczelni. Nasza współpraca w tym gronie będzie dotyczyć innowacyjnej edukacji, badań i wymiany wiedzy, a także innowacji w życiu społecznym.

W sieci ECIU znajdują się uczelnie z Holandii, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Litwy, Francji, Finlandii, Włoch oraz Meksyku – po jednej z każdego państwa.